Dekoratif Bonsai Ağaç

Dekoratif Bonsai Ağaç

Dekoratif Bonsai Ağaç

 Çin’de başlayıp Japonya’ya ardından bütün dünyaya yayılan bir bitki geliştirme sanatı olan dekoratif bonsai ağacı, bodur ağaç görünümüyle bulunduğu her ortama dekoratif bir hava katar.

 Her ne kadar bonsailer boyut itibariyle küçük olsalar da normal bir ağaçtan genetik olarak farkları yoktur. Bonsailer yalnızca birtakım teknikler ile saksıda yaşamaya alıştırılmış minyatür ağaçlardır. Herhangi bir ağaç ve yahut çalı da birtakım teknikler ile bonsai haline gelebilir.

 Bir fidanın yaşlı bir ağaca dönmesi için gereken zaman Bonsaide bir takım teknikler kullanılarak hızlandırılır. Fidana olduğundan daha yaşlı bir görünüm kazandırılır. Bunun için kimi budamalar ve dalları biçimlendirme teknikleri kullanılır.

 Bonsai meraklılarının, biricik bonsailerinin bakımında en dikkat etmesi gereken konulardan biri sulama. Genellikle meraklılar zavallı bonsailerini ya susuz bırakıyor, ya da fazla sulayıp köklerinin çürümesine neden olabiliyorlar. Her iki durumda da yapraklar sararıp solmaya, bitkiniz cansızlaşmaya başladığı için de suyun az mı, fazla mı olduğunu anlamakta zorluk çekmeniz normal.

 Evinizde küçük bir ağaç , dekorasyon ağaç tasarımı yapmak için dekoratif bonsai ağacı yetiştirmek ve evinize farklı bir hava katmak istiyorsanız bonsai ağaçlarını alabilirsiniz. Bonsai ağaçları tropikal bir bitkidir ve çok çeşitleri vardır. Ficus bonsai ağacı düşük neme toleranslı ve dayanıklı olduğu için başlangıç için doğru bir tercih olabilir. Doğru bonsai ağaç türünü seçtiğinizde ve iç mekan ağaçları için özel bakım kurallarını dikkate aldığınızda bu ağaçların bakımını iyi bir şekilde yapabilirsiniz.

 Dekoratif yapay ağaç hakkında daha detaylı bilgi için ElizTree.com üzerinden ürünlerimizi görüntüleyebilir, hakkında bilgi alabilir ve daha detaylı bilgi için iletişim bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.